به نام خدا

 
 

« بهترین راه ، پیش بینی آینده و ساختن آن است. »

 

آموزش موفقیّت آمیز دانش آموز نیازمند مشارکت و همکاری معلمان ، دانش آموزان و والدین می باشد میزان آگاهی ما  از چگونگی یادگیری فراگیران و نحوه ی کمک به یادگیری آن ها بسیار اهمیت دارد . با توجه به اینکه در سال های اولیه ی آموزش ، کودکان در حال گسترش دادن مهارت های فکری ، اجتماعی و حرکتی خود هستند ، گروه زبان انگلیسی پارسا با تهیه فعالیت ها و مواد آموزشی سعی در توسعه ی کل مهارت های زبان آموز دارد.

گروه زبان دبستان پارسا با توسعه ی مهارت های شنیداری ، دیداری ، نوشتاری و به و یژه گفتاری سعی در ساختن فراگیران مستقل خواهد داشت . در این راستا پشتکار، تمرین و تداوم در یادگیری از سوی دانش آموزان عزیز راه را برای ما هموار خواهد ساخت.

بهره گیری از کتب بسیار سودمندFirst Friends  و  Family & frinds و رسیدن به اهداف آموزشی کتب فوق ، نظارت مستمر بر تمام مراحل آموزش ، بررسی و روند پیشرفت و ارزیابی دوره ای دانش آموزان در محیطی امن و شاد و همزمان با ارائه ی راهکارهای مناسب جهت پیشرفت و بهبود وضعیت آموزشی آن ها و ... پاره ای از برنامه های امسال گروه زبان مدرسه ی پارسا می باشد.

موضوعات آموزشی پایه های مختلف به شرح زیر می باشد:

  1. در دوره ی پیش دبستان با استفاده از کتاب First Friends  تمرکز اصلی روی یادگیری مهارت صحبت کردن و گوش دادن است . این امر با استفاده از شعر، فیلم و نقاشی محقق خواهد شد. در ضمن در این دوره نوآموزان عزیزمان قادر به شناسایی حروف انگلیسی هم خواهند شد.
  2. در پایه ی اول دبستان همزمان با یادگیری حروف الفبای انگلیسی با کتاب First Friends2  ، چهار مهارت گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن و نوشتن آموزش داده خواهد شد. پس از یادگیری اسم و صدای 26 حرف زبان انگلیسی و مثال های آن ها دانش آموز قادر به نوشتن و خواندن کلمات سه حرفی خواهد شد.
  3. در پایه دوم دانش آموزان وارد کتاب First Friends3  خواهند شد .

پس از پایان دوره ی کتاب های First Friends  دانش آموزان پایه های بالاتر چهار مهارت زبان را با کتاب های   Family & frinds به صورت کاملتری آموزش خواهد دید .

به عنوان مثال در این دوره دانش آموز قادر به خلاصه گویی و بازگویی داستان ها، بسط دادن تاپیک های کتاب به موقعیت های مشابه ، برقراری ارتباط با دیگران به زبان انگلیسی به کمک مقاله های کوتاه و بلند خواهد بود .

به امید سالی سرشار از موفقیت و شادمانی

گروه زبان دبستان غیر دولتی پارسا

***