آیین نامه ها و مقررات دبستان پارسا
 
 

1-  ساعت كار مدرسه :

از اول مهر ماه1401ساعت كاري مدرسه، از ساعت 7:30 تا14مي باشد. ضمناً پايـه يپيش دبستاني ساعت 13:30 تعطيل مي شوند .

*حضور به موقع دانش آموزان در مدرسه و حضور در مراسم صبحگاهي( رأس ساعت 7:30 صبح ) الزامي مي باشد .

2- ساعات زنگ تفريح طبق جدول زير مي باشد . لطفاً جهت كارهاي دفتري غير از ساعات زنگ تفريح مراجعه فرماييد و در صورت امكان جهت تماس تلفني بعد از ساعات زنگ تفريح تماس حاصل فرماييد .

ساعات زنگ تفريح ها

زنگ تفریح اول

پايه اول و دوم

9:05-8:45

زنگ تفریح اول

پايه 3 و 4 و 5 و 6

9:35-9:15

زنگ تفریح دوم

پايه اول و دوم

10:50-10:35

زنگ تفریح دوم

پايه 3 و 4 و 5 و 6

11:20-11:05

زنگ ناهار

پايه اول و دوم

12:40-12:20

زنگ ناهار

پايه 3 و 4 و 5 و 6

13:10-12:50

 

 

ساعات مراجعه به مدرسه و تماس تلفني

8 الي 8:45

9:45 الي 10:30

11:30 الي 12:15

13:15 الي 13:40

 

3- در زمينه نظافت لباسِ فرم و سادگي و پيراستگي موي سر و ناخن و وسايل شخصي فرزندتان رسيدگي لازم را مبذول فرماييد و روي اونيفرم ، كاپشن ورزشي و وسايل او بر چسب نام ونام خانوادگي ( حتماً ) الصاق فرماييد .

- پوشيدن اونيفرم در تمام ايام هفته الزامي است، ضمناً روزهاي چهارشنبه فقط لباس ورزشي پوشيده شود .

- به هر دانش آموز شماره اي براساس قد او در كلاس داده خواهد شد ، لطفاً شماره را روي جليقه ، سمت راست بدوزيد .

- كوتاه بودن موي دانش آموز و عدم استفاده از ژل ، كتيرا و ... ضروري و از قوانين بهداشتي مدرسه است .

- نسبت به استفاده از وسايل و لوازم قيمتي و تلفن همراه جداً پرهيز شود .

- از آوردن پول به مقدار زياد جداً خودداري شود .

4- استفاده ازليوان شخصيبا همراه داشتن بطري آب سالم و دستمال جيبي، ضروري مي باشد.

5- مدرسه آماده است در روزهايي كه از قبل هماهنگ مي فرمائيد جشن تولد كوچكي براي كودكتان بر پا كنيد ، لطفاً قبلاً تلفني يا حضوري روز و ساعت آن را هماهنگ نماييد .

6- نامه هاي ارسالي از طرف مدرسه را بطور دقيق مطالعه كرده و ذيل آن را حتماً امضا نموده و به مدرسه عودت فرماييد .

7- محيط آرام و مناسبي براي انجام تكاليف فرزند دلبندتان در نظر بگيريد و در زندگي تحصيلي فرزند خود ، حضور فعال داشته باشيد .

8- با مسئولان و مشاوران آموزشي و تربيتي مدرسه همكاري كنيد .

9- انتظار مي رود در صورت بروز هر نوع مشكل ميان دو يا چند دانش آموز، موضوع به اطلاع دفتر مدرسه رسانده شده و اوليا محترم از هر نوع دخالت مستقيم ، پرهيز نمايند .

10- مدرسه انتظار دارد ، اوليا محترم به تذكرات كتبي و شفاهي دفتر مدرسه و مسئولان آن توجه نمايند ، و هر نوع افت تحصيلي ناشي از عدم توجه به اين امر را در دانش آموز ، با جديت و مطابق مقررات داخلي مدرسه پيگيري خواهد كرد .   

11- جهت مشاوره فردي لطفاً از قبل با معاونت هماهنگي كنيد .

12- براي ملاقات با معلمين لطفاً در ساعاتي كه مشخص شده است مراجعه نماييد ، در صورت لزوم با معاونت هماهنگ كنيد. از حضور در كلاس ها جداً خودداري شود .

يادآوري : هر بار تأخير در ورود يك دانش آموز ، معادل يك ساعت غيبت غير موجه بوده و در صورتي كه غيبت غيرموجه بيشتر از 5 ساعت شود ، موضوع جهت تصميم گيري به شوراي مدرسه ارجاع خواهد شد .

13- انتظار مي رود دانش آموزان ، رأس ساعت تعطيلي ، مدرسه را ترك نمايند .

دفتر مدرسه حداكثر به مدت 15 دقيقه پس از تعطيلي مدرسه ، خود را براي مراقبت از دانش آموزان مسئول مي داند و پس از آن مسئوليت را متوجه اوليا دانش آموز خواهد دانست.

14- خواهشمند است به منظور جلوگيري از عقب ماندگي درسي و تحصيلي دانش آموز و نيز رعايت مقررات انضباطي مربوط به غيبت دانش آموز در كلاس درس، از هرگونه   برنامه ريزي براي مسافرت دانش آموز، در ايام فعاليت واحد آموزشي در طول سال خودداري فرمائيد .

15- ضروري است اوليا محترم در هر روزي كه دانش آموز نمي تواند به دلايل موجهي در مدرسه حاضر شود ، موضوع را قبل از ساعت 8:30 صبح به طور حضوري ، كتبي ،‌ تلفني ، به دفتر مدرسه ( صرفاً معاون مدرسه و در صورت عدم حضور ايشان مدير مدرسه ) اطلاع دهيد .

يادآوري : در صورتي كه موضوع از طريق غيرحضوري هماهنگ شده باشد ، دانش آموز مي بايست در اولين روز حضور مجدد در مدرسه ، همراه با يكي از والدين خويش يا نامه كتبي در مدرسه حاضر شود .

16- در صورتيكه والدين نمي توانند روزي در ساعات مقرر دنبال دانش آموز بيايند و از بستگان قرار شد دنبال دانش آموز بيايد لطفاً به دفتر مدرسه اطلاع دهيد از تحويل دادن دانش آموزان به غير از پدر و مادر معذوريم .

17- شركت فعال و به موقع اوليا محترم در جلساتِ مختلف مدرسه ( از جمله جلسات آموزش خانواده ، جلسات انجمن خانه و مدرسه ، جلسات پايه اي اوليا و ... )‌ ضروري است . 

18- اوليا گرامي مي بايست نظرات،‌ پيشنهادات و انتقادات خويش در زمينه مسائل مختلف آموزشي يا اجرائي، صرفاً از طريق صندوق انتقادات و پيشنهادات و يا گفتگو با مدير يا مسئولان مربوطه مطرح نمايند، و نبايد اين قبيل مباحث را مستقيماً با معلمان در ميان بگذارند.

19- جهت شادابي روح و روان عزيزانتان، ساعات آزاد را طبق جدول زير برنامه ريزي نموده ايم. در ساعات آزاد مي توانند يك اسباب بازي دلخواه خود را بياورند و بازي كنند .

برنامه ساعات آزاد

1

روز جهاني كودك

1401/7/16

شنبه

2

روز دانش آموز

1401/8/14

شنبه

3

شب يلدا

1401/9/30

]چهارشنبه

4

پيروزي انقلاب اسلامي

1401/11/19

چهار شنبه

5

جشن نوروز

1401/12/24

چهارشنبه

6

روز معلم

1402/2/12

 

 

لطفاً به نكات زير دقت فرماييد :

* آوردن تلفن همراه ، لپ تاپ ، پي اس پي ،‌ تبلت ممنوع مي باشد .

* مسئوليت اسباب بازي هاي گران قيمت با خانواده مي باشد . در صورت شكستن يا خرابي مدرسه مسئوليتي به عهده نمي گيرد .

* حتي المقدور از بازي هاي فكري مثل شطرنج ، منچ ، دَبرنا و ... استفاده شود يا اسباب بازي هايي كه گران قيمت نباشند .

20- لطفاً در صورت تغيير شماره تلفن همراه ، شماره تلفن منزل ،‌ آدرس منزل و يا شماره تلفن محل كار ،‌ مراتب را در اسرع وقت به دفتر مدرسه اطلاع دهيد .

21- ثبت نام دانش آموز در مدرسه تنها براي يك سال تحصيلي بوده و ثبت نام وي در سال آينده ، منوط به كسب شرايط ادامه تحصيل و رضايتِ مدرسه از وضعيت عمومي دانش آموز و نيز عملكردِ اوليا محترم در زمينه تعهداتي كه بر عهده دارند ، مي باشد .

توجه : از پارك نمودن خودروهاي سواري در مقابل پاركينگ همسايه ها و خط عابر پياده ، جداً بپرهيزيد .در صورت عدم توجه ،وسيله نقليه با جرثقيل حمل خواهد شد .

 آدرس ايميل :  Parsaschool@gmail.com

آدرس سايت :  WWW. Parsasch.ir