اهداف وبرنامه های دبستان پارسا
 
 

باسمه تعالي

 

پروردگارا ، سينه ام را برايم فراخ گردان ، كارم را برايم آسان گردان ، و گره از زبانم بگشا ، تا سخنم را بفهمند .

قرآن كريم ( آيات 25 تا 28 سوره طه )

 

پیش دبستان و دبستان پسرانه پارسا با هدف رشد و شکوفایی فرزندان عزیزمان با پشتوانه‌ی تیم علمی راهبردی تأسیس شده است.

 

ماموریت (mission):

مدرسه‌ی ما تلاش می‌کند با بهره‌مندی از جدید‌ترین یافته‌های علمی، به کار‌گیری روش‌های فعال، نیروی انسانی کارآمد و با تأکید بر سه جنبه‌ی انسانی (جسم، فکر و روان) و با مطالعه‌ی گذشته، زندگی در حال و نگاه به آینده دانش‌آموزانی پرورش دهد که بتوانند با خود، خدا، محیط و دیگران ارتباط برقرار کرده و افرادی متفکر، خود‌تنظیم، خلاق و سرزنده باشند.

منظور از فکر در این چرخه، تفکر است. چرا که تفکر کنترل هدفمند فکر است. به عبارتی تفکر عبارت است از سازمان دادن یا تجدید سازمان یادگیری‌های گذشته برای استفاده در موقعیت فعلی.

منظور از روان در چرخه‌ی بالا، توجه به بعد عاطفی و سلامت روان است.

منظور از جسم نیز توجه به نیازهای جسمی و سلامت آن است. هر سه ارتباط متقابلی با هم دارند و برای رفتار مناسب نیاز است به آنها توجه شود.

علاوه بر برنامه‌های درسی مصوب کشور برای ۱۰ الی ۱۵ ساعت با عنوان فوق برنامه در راستای شکوفایی سه جنبه‌ی جسم، فکر و روان، برنامه‌ریزی نموده‌ایم.

 

:(vision) چشم انداز

مدرسه‌ای به عنوان یک مدرسه‌ی معتبر جهانی که خود ملاکی برای ارزیابی کیفیت مدارس بوده و با دستیابی به یک مدل برنامه‌ی درسی جهانی- بومی با رویکرد یادگیرنده محوری، با استقبال فراوان مدارس برای دریافت خدمات و پشتیبانی آموزشی رو به رو است.

 

 

اصول ارزشی ما:

احترام و تکریم دانش آموز، اولیا و کارکنان

احترام به محیط زیست و ارزش های انسانی

کسب علم و پژوهش گرانه و انقاق در علم

پرهیز از مصرف گرایی و توجه به تولیدات داخلی با تکیه بر خلاقیت

 

اهداف

هدف از تاسیس مدرسه، آموزش و پرورش دانش آموزان به سبک درست و علمی به روز می‌باشد تا به لطف خدای مهربان و تلاش خودمان، دانش‌آموزانی متفکر، موفق خود تنظیم و موفقِ خوش‌حال برای زندگی امروز و فردا تربیت نماییم.

توجه به سه بعد جسم، فکر و روان دانش آموزان در کلیه برنامه های آموزشی و پرورشی

افزایش کیفیت یادگیری دانش آموزان بر اساس رویکرد های علمی نوین

یادگیری بهینه ی مهارت های زندگی در تلفیق با برنامه های آموزشی

پرورش مهارت های تفکر و افزایش کیفی عملکرد تحصیلی و انگیزش دانش آموزان

نیاز آفرینی برای خانواده ها در راستای موفقِ خوشحال شدن فرزندانشاننیاز آفرینی برای خانواده ها در راستای موفقِ خوشحال شدن فرزندانشان

افزایش کیفیت آموزش معلمان بر اساس رویکرد های علمی نوین

 

پیام مدیریت

تمامي سياست ها و راهبردهاي فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي با دور انديشي و احساس مسئوليت نسبت به نسل هاي فرداي اين كشور اتخاذ گردد . دورنماي هر فعاليتي بدون داشتن يك برنامه مدون ، مبهم و تاريك مي باشد . وظيفه يك مدير آموزشي عبارت است از برنامه ريزي ، طراحي و اجراي يك نظام يادگيري مؤثر به گونه اي كه پاسخگوي نيازهاي فراگيران جامعه باشد .

امروزه ديگر روش هاي سنتي و استفاده از شيوه هاي قديمي آزمون و خطا ، تكرار مكررات ، تكيه بر محفوظات و ... در نظام هاي آموزشي جديد جايگاهي ندارد .

استفاده از روش هاي علمي ، پرورش قدرت هوش و شكوفايي استعدادها و همچنين محور قرار دادن دانش آموزان در يادگيري،رايج كردن فعاليت هاي گروهي در بين دانش آموزان بايد سرلوحه امور آموزشي و پرورشي در مدارس باشد .

نكته حائز اهميت ديگر اينكه در نظام آموزشي كشور تغييرات اساسي از جمله ايجاد نظام آموزشي 3-3-6 و همگام شدن با ساير كشورهاي پيشرفته دنيا با هوشمندسازي كلاس ها و عملي نمودن آموزش ها از سوي وزارت متبوع صورت مي گيرد ، ما نيز با اعتقاد به اينكه هوشمندسازي در يادگيري ماندگار تأثير بسزايي دارد و انقلاب ديگري در آموزش و پرورش ما ايجاد خواهد كرد ،‌ با همياري اولياي محترم دانش آموزان اقدام به تجهيز كلاس ها به سيستم هوشمند و آموزش نيروهاي انساني جهت استفاده بهينه از امكانات ايجاد شده و به روز شدن آنها نموده ايم ، ضمن تقدير و تشكر از اولياي محترم دانش آموزان اميد است با عنايات الهي بتوانيم بيش از پيش در جهت رشد و شكوفايي نونهالان عزيزمان موفق باشيم .

و من ا... التوفيق

 علي حيدري

 مدير و مؤسس دبستان هوشمند غيردولتي پارسا